Turnus pro veřejnost termínu 31. 7. – 4. 8. 2017

Druhý turnus našeho příměstského tábora byl určen pro veřejnost a děti ve věku od 6 do 10 let. Na tábor nastoupilo 30 natěšených dětí a my věříme, že se jejich očekávání splnila!

Celým táborem náš provázela celotáborová hra Malý cestovatel. Měli jsme tedy letos čtyři soutěžní týmy a také čtyři cestovatelské destinace, které děti v průběhu týdne navštívily. Děti si vždy balily zavazadla, vybíraly způsob dopravy, orientovaly se v mapách a zažívaly různá dobrodružství na místě i ošetřovaly úrazy. Postupně jsme se tedy společně vydali:

  • do Himalájí a zdolávali nejvyšší hory světa,
  • k moři do Karibiku na návštěvu Barbadosu,
  • do města Londýna plného lidí a památek
  • a také pod stan k Máchovu jezeru.

Každý den jsme také začínali oblíbenou honičkou „Rybičky“, nástupem a rozcvičkou.

Pondělí 31. 8.

První den se účastníci ještě neznali, takže jsme dopoledne zahájili seznamovacími hrami. Navázali jsme potom tvorbou pravidel tábora, rozdělili jsme se do týmů a zahájili celotáborovou hru scénkou zmateného cestovatele a skládáním mapy světa. Každý tým dostal cestovní pas malého cestovatele a do něj v průběhu týdne sbíral razítka za splněné úkoly.
Po obědě si děti v první dílničce vyrobily cestovní kufr, který si dál v průběhu týdne vylepšovaly. Také si do něj ukládaly pracovní listy, obrázky a další výtvory. No a po dílničce už se týmy vydaly navštívit svou první cestovatelskou destinaci. Ve zbylém čase si děti hrály hry a sportovaly.

 

Úterý 1. 8.

Úterní dopoledne jsme opět cestovali do našich čtyř destinací. Po obědě vytvářely týmy v dílničce své týmové vlajky. Potom jsme se vydali na návštěvu záchranky v Přibyslavi. Bohužel nám to tentokrát nevyšlo. Záchranka byla na výjezdu a měla se vrátit za hodinu a půl. Nečekali jsme tedy a vydali se na koupaliště v Přibyslavi. Po cestě jsme děti vzali na zmrzku (což prý byla bezva návštěva záchranky) a pak už se jen koupali a svačili na koupališti. V úterý totiž byl opravdu pařák, u záchranky to ukazovalo 33 °C ve stínu.

 

Středa 2. 8.

Ve středu dopoledne týmy opět cestovaly. Odpolední dílnička byla tentokrát s výrobou dalekohledu. A kvůli vysokým teplotám jsme se opět vydali na koupaliště, kde jsme kromě koupání a svačiny měli také připravenou miniolympiádu. Ve čtyřech disciplínách – skok z místa, srážení plechovek, kriket a slalom s míčkem, děti získávaly další body do celotáborové hry.

 

Čtvrtek 3. 8.

Čtvrtek byl trochu jiný než ostatní dny, jelikož jsme se dopoledne vydali na výpravu do Ronova. Šli jsme pěšky po cyklostezce, kde byl celkem chládek, a cesta utekla celkem rychle. V Ronově jsme navštívili firmu Amylon. Dozvěděli jsme se něco o historii a výrobě a také ochutnali skvělé připravené nápoje a pudinky. Po návštěvě jsme se museli samozřejmě podívat na draka a pak už jsme běželi na vlak do Přibyslavi. Odpoledne nás čekala dílnička s výrobou kompasu a poslední cestovatelské destinace tábora.

 

Pátek 4. 8.

Poslední táborový den! Dopoledne si děti zahrály několik her a vytvořily obálky, do kterých si ve zbytku dne psaly hezké vzkazy na rozloučenou. Zároveň jsme se fotili ve fotokulisách navštívených míst. Poté si děti poskládaly poslední úkol celotáborové hry, kde bylo týmům zadáno, aby secvičily scénku z navštívené destinace. Do oběda potom měly děti čas na vymýšlení a secvičování. Odpoledne nám děti kreslily obrázky do kalendáře, dodělávaly si další výtvarné kousky, psaly si vzkazy… a také dopilovaly scénku. Potom nastalo očekávané vystoupení. Všechny týmy secvičily bezvadné scénky, do kterých se zapojili všichni účastníci! Vítěz ale mohl být samozřejmě jen jeden. O půl čtvrté se na základnu dostavili také rodiče, aby se účastnili závěrečného vyhlášení vítězů celotáborové hry a předávání pamětních listů a dárečků všem dětem. Potom už jsme se balili, loučili… A těšíme se, až se zase společně setkáme!

 

Poděkování vedoucím

Na druhém turnusu se o děti starali tito vedoucí: Anna Šnýdl Doubková – hlavní vedoucí tábora, Marie Klementová – hlavní zdravotnice, Adéla Doubková – programová vedoucí, instruktorky Kateřina Fikarová, Kateřina Vacková, Kristýna Pohanková, Jana Buňatová a pomocný instruktor Richard Loužecký. Všichni se o děti, program i pitný a jídelní režim starali svědomitě a bylo vidět, že si je také děti oblíbily. Moc jim všem děkujeme za pomoc! Na táboře jsme také měli dva ani ne půlroční budoucí Červenokřižáčky Vilíka a Matýska. Oba zvládali s přehledem a už se těší na další léto. (: