Kategorie dětí ve věku 11 až 15 let

II. turnusu se zúčastnilo 23 děti. Tématem a také celotáborovou hrou byla letos Pevnost Boyard. Každý den účastníci plnili různé úkoly, aby se na konci týdne dostali do pokladnice a získali co nejvíc dukátu. Čekalo je získání hodin, získávání času, získávání klíčů, cesta Otce Fury, a závěrečná cesta do pokladnice

Pondělí

První den měly děti za úkol získat hodiny, ale než se na to mohly vrhnout, byly rozděleny pánem pevnosti do skupinek, kde si musely vymyslet název skupinky, pokřik a vlajku. A tak vznikly skupinky: Růžové superveverky, Zelený dinosauři, Paklíčovi borci a 6 + KK. Pak začal hon na hodiny. Děti si procvičily svoje smysly a trpělivost. Když v dané disciplíně vyhrály, dostaly kousek mapy, která jim prozradila, kde hledat hodiny.

Úterý

Další den byl věnován první pomoci a získání času. Dopoledne probíhala výuka PP, jak teoreticky, tak i prakticky. Po obědě, jsme se vydali na výlet na Záchrannou službu, kde jsme se dozvěděli mnoho informací a vyzkoušeli jsme na sobě měření tlaku, EKG křivky. Moc děkujeme. Po návratu na základnu děti musely přemoct Mistry temnot v různých disciplínách. Děti na základně spaly, takže nás také čekal táborák a opékání buřtů. Večer jsme se šli podívat na letní kino, ale byla nám zima, tak jsme raději šli na základnu spát.

Středa

Třetí den byl volnější a děti měly za úkol získat klíče od pokladnice. Skupinky bojovaly proti sobě a to děti velice bavilo. Jednou z her byly otázky z první pomoci, tak jsme děti ozkoušeli, co si pamatovaly z předchozího dne. Děti byly moc šikovné a vše věděly.

Čtvrtek

Ve čtvrtek nás dopoledne navštívil kamarád Pavel, který měl s dětmi program týkající se ekologie, který děti zaujatě poslouchaly. Odpolední program byl věnován sportu. Přemístili jsme se na ovál Sportovního zařízení města Přibyslav, kde děti soutěžily v běhu na 60 m, skoku do dálky, střelbě na koš a do brány a ve fotbalu. Moc se nám tam líbilo a chtěli bychom poděkovat sportovnímu zařízení za půjčení prostoru. Děti opět spaly na základně a tak jsme se vydali zkusit štěstí znovu v letním kině. Tentokrát dávali pohádku a i když nám byla zima, moc se nám líbila a vydrželi jsme až do konce. Po návratu z kina následovala noční hra, kde děti měly „mučit“ své vedoucí (děti to moc bavilo a byly hodně vynalézavé).

Pátek

Poslední den se děti vydaly na šipkovanou, kde získávaly indicie k heslu do pokladnice. Cesta je dovedla až do restaurace, kam jsme celý týden chodili na moc dobré obědy. Po návratu z oběda skupinky postupně chodily do pokladnice, kde musely zdolat opičí dráhu a získat zlaté dukáty. Jelikož všechny skupinky byly moc rychlé a vysbíraly všechny peníze, které pán pevnosti měl, tak všechny skupinky dostaly odměnu.

Poděkování vedoucím

Program by nebylo možné realizovat bez našich vedoucích pro starší děti: Janči Hrubé hlavní a programové vedoucí, hlavní zdravotnice Veroniky Fikarové,  zdravotnice Kamily Žáková, vedoucího Oldřicha Uhlíře a instruktorů Kateřiny Fikarové, Kateřiny Vackové, Nely Štefanové a Richarda Loužeckého. Děkujeme vedoucím za jejich práci pro tábor a pro děti.