3. veganská večeře v Přibyslavi 23. 8. 2015

posted in: Akce minulé | 0

Tcck_3. vegan vecere_plakatřetí veganská večeře nás zastihla na konci prázdnin na školní zahradě. V neděli 23. 8. 2015 jsme v 18 hodin začali večeřet a nakonec opět v hojném počtu. Z důvodů dovolených a stáží se nemohli zúčastnit někteří pravidelní návštěvníci, nicméně je výborně nahradili návštěvníci náhodní, které zaujaly naše plakátky. (:  Počasí výborné, jídlo skvělé, co víc si můžeme přát?

Večeře se zúčastnilo opět 16 lidí a většina s sebou také něco dobrého přinesla. Přijeli návštěvníci z okolních obcí, ale taky až z Brna nebo z Prahy (i když ne jen kvůli nám). Opět nás potěšili návštěvou také obyvatelé domu s pečovatelskou službou v Přibyslavi a jejich výborné příspěvky k večeři.

Mohli jsme si vybrat z několika salátů, polévek, zapečených rajčat, brambor nebo brokolice a bramboráků a to vše završit buchtou, sušenkami nebo čokoládovou tečkou. Prostě jsme se zase skvěle najedli a pěkně si popovídali.

Děkujeme Otakárkům a hlavně paní učitelce Marii Zichové za pozvání na zahradu!

Na další veganskou večeři se budeme těšit v neděli 22. listopadu 2015, ale to už asi nebude na posezení venku. Uvidíme, kde se v listopadu sejdeme.

Veganská večeře probíhá tak, že přinesete veganské jídlo a podělíte se s ostatními. Zúčastnit se může každý!

Vegani nekonzumují nic, co je živočišného původu, tedy maso, vejce, med, mléko ani jiné mléčné výrobky, želatinu… Vegani také nepoužívají výrobky z kůže a výrobky testované na zvířatech. Činí tak z důvodů ekologických, etických i zdravotních.

Akci najdete také na facebooku.

Přidáváme také pár tipů na recepty:
www.soucitne.cz
www.veganotic.cz
www.theppk.com