Divadelní představení pro dobrovolné dárce krve 2. 10. 2015

posted in: Akce minulé | 0

Na pátek 2. října pro nás divadelní soubor FURIANT připravil veselohru DÁMA OD MAXIMA jako tradiční divadelní představení pro dobrovolné dárce krve, kterým každoročně oceňujeme jejich nezištnou pomoc potřebným.

Tradice divadelního představení pro dárce krve sahá až k počátkům Červeného kříže v Přibyslavi. Na několik let byla přerušena, ale naštěstí tradici před pěti lety obnovila bývalá předsedkyně místní skupiny paní Ilona Loužecká (nyní ředitelka Oblastního spolku ČČK Havlíčkův Brod).

Představení pro dárce krve by v tomto duchu nebylo možné uskutečnit bez finanční podpory. Proto velké poděkování patří firmě SC Metal Přibyslav, která financovala již první obnovené představení v roce 2011 a jejíž finanční podpora trvá dodnes. Děkujeme!

Letos jsme společně s dárci zhlédli komedii Dáma od Maxima, kterou v roce 1899 napsal Georges Feydeau a dnes nám ji v úpravě a režii paní Anny Šauerové sehrál divadelní soubor Furiant. A budeme se na vás a na představení pro dobrovolné dárce krve těšit zase napřesrok.

Děkujeme divadelnímu souboru Furiant i vám všem, kdo jste se na realizaci podíleli!