Výlet Červenokřižáčků 14. 1. 2017

posted in: Akce minulé, Červenokřižáčci | 0

V sobotu 14. ledna 2017 jsme se s Červenokřižáčky vydali na výlet do Jihlavy, který dostaly naše děti za odměnu za celoroční poctivou práci v kroužku a pro veřejnost.

Nejdřív jsme navštívili Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina. Prohlédli jsme si záchranářský vrtulník zvenku i zevnitř, mohli jsme se do něj dokonce posadit. Vyzkoušeli jsme, jak těžké batohy záchranáři nosí a vůbec se porozhlédli po celém hangáru. Sanitky už známe ze záchranky z Přibyslavi, ale rádi jsme využili a podívali se do aut lékařů záchranné služby, kteří jsou na vysíláni ve speciálních autech, pokud je potřeba. Povídali jsme si s dispečerkami, kterým se dovoláte, voláte-li v Kraji Vysočina číslo 155. Na místě jsme s nimi také vyzkoušeli, jak funguje aplikace Záchranka, která posílá dispečerkám zároveň s voláním také GPS souřadnice volajícího. Tahle aplikace se vám bude hodit zejména neznámém prostředí, v lese, nebo kdekoliv, kde nedokážete přesně určit svojí polohu. Musíte si ji ale nainstalovat předem, protože vyžaduje zadání kódu. Podívejte se na www.zachrankaapp.cz.

Ze záchranky jsme pokračovali do Vodního ráje a tam se pořádně zrelaxovali a vydováděli v bazénu, na tobogánech, ve vířivce, bublinkové koupeli… Každý si našel něco pro sebe. Výlet se líbil jak malým tak velkým Červenokřižákům. Jsme teď krásně osvěženi a těšíme se na nové akce v roce 2017!